Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą

Niektórzy spośród nas świetnie znają się na pracach budowlanych, remontowych i montażowych. Jednak dla innych to wciąż czarna magia. Widząc poszczególne elementy konstrukcji drzwi, takie jak ościeżnice (futryny), zazwyczaj potrafimy je tylko nazwać. Nie jesteśmy natomiast w stanie określić ich dokładnych funkcji. Dlatego planując remont, warto wykonać mały research. Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą czy bez niej? Jakich modeli potrzebujesz?

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą

Anetka

Drzwi wewnętrzne ramiakowe
921.27 
Dostępne od ręki

Beatka

Drzwi wewnętrzne ramiakowe
859.77 
Dostępne od ręki

Drzwi AGATKA

736.77 

Drzwi ALKA

589.17 

Drzwi AMELKA

626.07 

Drzwi ANDRZEJEK

drewniane ramiakowe
2163.57 

Drzwi ANETKA

921.27 

Drzwi ANKA

724.47 

Drzwi ANTOŚ

drewniane płytowe
1610.10 

Drzwi BART

drewniane ramiakowe
2077.47 

Drzwi BEATKA

859.77 
Ponad 14 lat
na rynku

Ponad 14 lat
na rynku

Bezpłatny dojazd i pomiar
(na określonym obszarze)

Bezpłatny dojazd i pomiar
(na określonym obszarze)

Wysoka jakość
produktów

Wysoka jakość
produktów

14-dniowa gwarancja zwrotu
(na produkty gotowe)

14-dniowa gwarancja zwrotu
(na produkty gotowe)

Niskie
ceny

Niskie
ceny

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą czy bez?

Bardzo możliwe, że remont domu kosztował cię już wystarczająco dużo nerwów. Wybierając drzwi, chciałbyś skupić się po prostu na ich designie, a nie na fachowych terminach i montażu. Ościeżnica, zwana potocznie futryną, jest jednak bardzo istotna chociażby w procesie zbierania pomiarów i późniejszego składania zamówienia na wybrany model drzwi.

Ościeżnica to rama, którą osadza się w ścianie. Służy ona do utrzymania drzwi na swoim miejscu. Bez futryny mogłyby one bowiem się przesuwać, wyginać, tracić stabilność, a w skrajnych przypadkach nawet wypaść. Oznacza to, że chociaż w teorii montaż bez futryny jest możliwy, drzwi wewnętrzne z ościeżnicą są zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem.

To nie koniec zalet omawianych systemów ramowych. Futryna zapewnia gustowne, staranne wykończenie naszych drzwi. Pełni tym samym rolę izolatora termicznego i akustycznego. Drzwi pozbawione ościeżnicy prawdopodobnie nie będą odpowiednio dopasowane i szczelne, a w konsekwencji nie spełnią kilku spośród swoich podstawowych funkcji.

Alternatywą dla drzwi wewnętrznych z ościeżnicą są drzwi przesuwne, które zdobywają coraz większą popularność. Ten model może jednak nie sprawdzić się we wszystkich przypadkach.

Jaki typ drzwi wewnętrznych z ościeżnicą wybrać?

Wiesz już, że warto wybierać drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, jednak to nie koniec poszukiwań i cennych informacji. Do twojej dyspozycji są bowiem także systemy przylgowe i bezprzylgowe. Przylga to element drzwi, który uszczelnia przestrzeń pomiędzy skrzydłem a futryną. Jej zadaniem jest tym samym utrzymanie odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto, przylga ukrywa zamek, czyniąc wykończenie naszych drzwi i przestrzeń wokół nich jeszcze bardziej przyjemną dla oka.

Do wyboru mamy również drzwi wewnętrzne z ościeżnicą stałą lub regulowaną. Preferowane są przede wszystkim ościeżnice przylgowe regulowane. Dzięki systemowi regulacji możemy bowiem dopasować ich rozmiar do konkretnego pomieszczenia i grubości ściany. Sprawia to, że montaż odbywa się szybko i sprawnie.

Nie oznacza to jednak, że ościeżnice bezprzylgowe nie cieszą się zainteresowaniem klientów. Stanowią one dobry wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie minimalizm. To nieco droższe rozwiązanie, stosowane przede wszystkim we wnętrzach industrialnych.

Dostępne modele drzwi wewnętrznych z ościeżnicą

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ościeżnicę stałą czy regulowaną, mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych poszczególnych par drzwi. Na stronie internetowej door-drzwi.pl znajdziesz wiele inspiracji, pasujących do stylu twojego wnętrza. Industrialnie czy przytulnie, chłodne czy ciepłe barwy, minimalizm czy bogate wyposażenie? Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą mogą stać się ozdobą każdego domu.

Nie znalazłeś produktu, którego szukałeś?

Powiedz nam, czego szukasz, a postaramy się dodać ten produkt w naszej ofercie. W przypadku zamówienia większej ilości zaoferujemy specjalną cenę specjalnie dla Ciebie