Klamki

Jeśli zdarzyło ci się kiedyś remontować dom, zapewne uczestniczyłeś także w procesie wymiany drzwi. Kiedy mamy już pewność, że zebraliśmy odpowiednie pomiary, a wybrane produkty umożliwią nam m.in. wentylację pomieszczenia i zachowanie prywatności, zaczynamy zastanawiać się nad estetyką poszczególnych elementów. Na tym etapie kluczową rolę odgrywają klamki do drzwi, które mogą całkowicie zmienić ich styl.

Klamki

AGAT

71.71 

AGAT

62.15 

ALFA

klamka z kwadratowym szyldem do drzwi wew
67.65 

ARTEMIDA

klamka z
66.93 

ARTEMIDA

71.71 

ASTRA

klamka z kwadratowym szyldem do drzwi wew
45.01 

ASTRA

klamka z
43.03 

ASTRA

44.28 
Ponad 14 lat
na rynku

Ponad 14 lat
na rynku

Bezpłatny dojazd i pomiar
(na określonym obszarze)

Bezpłatny dojazd i pomiar
(na określonym obszarze)

Wysoka jakość
produktów

Wysoka jakość
produktów

14-dniowa gwarancja zwrotu
(na produkty gotowe)

14-dniowa gwarancja zwrotu
(na produkty gotowe)

Niskie
ceny

Niskie
ceny

Jakie klamki do drzwi są dostępne na rynku?

Być może wydaje ci się, że wybór klamki do drzwi to nic trudnego. Wówczas w trakcie remontu zapewne przekonasz się, jak bardzo się mylisz! Dopóki nie wybierzemy się do marketu budowlanego, nie dowiemy się, jak wiele modeli klamek do drzwi mamy do wyboru.

Kwadratowe i okrągłe, krótkie i długie, a także te w kształcie gałek — oferta jest naprawdę imponująca. W salonie Door-Drzwi znajdziesz każdy z wymienionych rodzajów uchwytów, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także zastosowaniem. Do masywnych drzwi lepiej bowiem nie wybierać delikatnych rękojeści!

Od czego zależy wybór klamki do drzwi?

Zanim kupisz klamkę do drzwi, określ przede wszystkim to, gdzie chcesz ją umieścić. Klamki z długim szyldem świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których niezbędne jest założenie standardowego zamka lub blokady. Jeśli jednak nie potrzebujesz przebicia, ale to właśnie ten kształt klamki do drzwi najbardziej przypadł ci do gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zamontować.

Te pozornie proste, metalowe akcesoria mogą wywrócić do góry nogami estetykę, jaka panuje w twoim domu. Możesz się o tym przekonać, porównując zdjęcia kwadratowych i okrągłych klamek do drzwi. Wyobraź je sobie we własnym domu. Zastąp klamkę, którą posiadasz, elementem o zupełnie innym kształcie. Czy teraz już rozumiesz różnicę?

Właśnie dlatego tak ważne jest miejsce, w którym planujesz zamontować uchwyty. Właściciele mieszkań bardzo często decydują się na jednolite akcesoria do każdej pary drzwi. Zupełnie inaczej postępują mieszkańcy domów, w których każde piętro lub segment stanowi osobny obszar wizualny.

Oferta klamek do drzwi

Kupując klamki do drzwi, wybierasz nie tylko ich kształt, ale także kolor i rozmiar. Uchwyt musi być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Zdecyduj, która z dostępnych wielkości będzie dla ciebie najbardziej komfortowa, a następnie postaw na jeden z modnych odcieni. Powinien on komponować się ze stylem pomieszczenia i fasonem drzwi, które posiadasz. Biel, patyna, grafit, a może nikiel? Wybór należy do ciebie.

Montaż klamki do drzwi

Sposób, w jaki przymocujemy klamkę do drzwi, zależy przede wszystkim od jej rodzaju i rozmiaru. Nie obawiaj się jednak — zazwyczaj do przeprowadzenia montażu wystarczą najprostsze narzędzia (klucz lub śrubokręt), a sam proces nie trwa długo. W Internecie znajdziesz ponadto wiele nagrań instruktażowych.

Warto również wiedzieć, że większość klamek jest uniwersalna, co oznacza, że możesz zamontować je po obu stronach drzwi. Wyjątek stanowią elementy przeznaczone do drzwi zewnętrznych, a także niektóre specyficzne modele. Dlatego dokonując zakupu na stronie internetowej, zwróć uwagę na opis i dostępne warianty.

Nie znalazłeś produktu, którego szukałeś?

Powiedz nam, czego szukasz, a postaramy się dodać ten produkt w naszej ofercie. W przypadku zamówienia większej ilości zaoferujemy specjalną cenę specjalnie dla Ciebie